خانه / اطلاعات اولیه کاشت مو

اطلاعات اولیه کاشت مو

۱۰ کاری که باید پیش از کاشت مو انجام بدهیم

تصمیم به کاشت مو، یک تصمیم مهم و کلیدی است. پیش از کاشت یا ترمیم مو، لازم است که فرد خود را آماده کند چرا که عمل کاشت مو و یا عمل های مشابه در این زمینه بسیار حساس هستند. اگر کاشت مو به درستی صورت نگیرد، می تواند موجب ریزش مو بطور مجدد شده و علاوه بر آن تاثیر بدی در روحیه آن فرد بگذارد.

ممکن است در تبلیغات یک موسسه و یا کلینیک کاشت مو ببینید که نوشته شده کاشت مو بیش از ۱۶۰۰۰ تار مو یا ادعا شود که موهای شما همانند و یا حتی پرپشت تر از دوران جوانی و نوجوانی قبل از ریزش خواهد شد که این البته درست نیست و صرفا تبلیغاتی است برای جذب مشتری. چون تنها روشی که در حال حاضر رکورد دار این موضوع است روش کاشت SUT در مرکز رنسانس می باشد که این مرکز توانسته با این روش تا ۱۴۰۰۰ تار مو کاشت انجام دهد. اما در هر صورت باید در مورد کاشت مو و نتیجه آن واقع بین بود، امکان بازگشت ۱۰۰% موهای ریخته شده و پرپشتی سابق وجود ندارد اما اگر روش کاشت و کلینیک مورد نظر به درستی انتخاب گردد بین ۶۰ تا ۸۰ درصد موهای از دست رفته قابل کاشت است که خود درصد بسیار بالایی محسوب می شود. همانطور که بارها در سایر مقالات توضیح دادیم،کاشت مو عبارت است از جابجا کردن ریشه فولیکول های مو از نواحی از بدن (معمولا از بخش های پشت سر که ریزش مو در آن نواحی بسیار کم است) و انتقال آن به نواحی که دچار ریزش مو شده.

در کلینیک های کاشت مو، پزشک فرد را معاینه کرده و پس از بررسی ها و یا آزمایش های اولیه، دلایل ریزش موی ابرو و یا ریزش موهای سر را ارزیابی و بهترین روش مقابله با این مشکل – که معمولا کاشت مو است – را به وی معرفی می کند. اما پیش از عمل کاشت مو، فرد داوطلب باید اقدامات خاصی را انجام دهد تا بدن و پوست سر را آماده کند. به این ترتیب عمل کاشت مو، بهتر جواب خواهد داد و برای فرد در زمان انجام این عمل و بعد از آن مشکلی پیش نخواهد آمد. در اینجا ده نکته ای که باید پیش از کاشت مو در نظر بگیرید را به دقت به اتفاق بررسی می کنیم:
ده کار پیش از کاشت مو

۱) بررسی اینکه آیا به کاشت مو نیاز دارید؟
اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد. (رجوع کنید به مقاله PRP)

2) دلیل ریزش مو:
دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

۳) سن کاشت مو:
کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر ۲۵ سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

۴) جایگزین های کاشت مو:
یکی از روش های درمان ریزش مو، درمان دارویی است. در حال حاضر دو داروی فیناستراید و ماینوکسیدیل در بازار موجودند که توسط وزارت غذا و دارو آمریکا مورد تایید قرار گرفته اند. این داروها بر روی بیش از ۸۰% مردانی که دچار طاسی و یا ریزش مو شده بودند به خوبی جواب داده. البته این درمان های دارویی موثر هستند ولی در کوتاه مدت و نه دراز مدت. با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش موها بهتر است، مهم است.

۵) هزینه کاشت مو:
بسیاری از داوطلبان درباره قیمت کاشت مو، تحقیق می کنند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه کاشت مو به روش Sut (و یا تکنیک ها و روش های دیگر) بتوان در آنجا از این خدمات استفاده کنند. در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک عمل کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از ۱۰ نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید. حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه ها چندان پایین نیست. اما در عوض نتایج ماندگار و با دوام آنها در دراز مدت مسلما ارزش آنرا دارد و می تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک و متخصص مراجعه کرده اید را راضی نگه دارد.

۶) میزان مهارت و تجربه جراح کاشت مو:
موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت پزشک متخصص کاشت مو و تیم همکاران وی دارد. مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا بعد از عمل به آنها داده می شود، تکنیک های جداسازی گرفت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح نصب آنها در محل مورد نظر و مهارت خود جراح کاشت مو همه در این زمینه اهمیت دارند. از این جهت، بد نیست که هنگام مشاوره در مورد تجربه جراح و تکنیک های بکار رفته توسط وی بپرسید.

۷) نوع عمل کاشت مو:
اینکه از کدام تکنیک کاشت مو برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، مهم است. قبلا روش هایی مانند کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT مورد استفاده قرار می گرفتند که تنها تفاوت آنها نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا در پشت سر) بود. این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره. در حال حاضر روش کاشت مو SUT و در برخی موارد کاشت مو FUE بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو در دنیا محسوب می شوند که به صورت انحصاری و برای اولین بار توسط کلینیک موی رنسانس وارد ایران گردید.

۸) عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو:
معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد است و بر خلاف روش های قدیمی که برخی از آنها را نام بردیم، به هیچ وجه ریسک نیست و خوشبختانه عوارض خاصی هم ندارد. این روش تایید شده و داوطلبانی که از این روش برای برگرداندن موهای از دست رفته آنها استفاده شده، همگی راضی بوده اند و براحتی پس از انجام آن، به محل کار خود برگشته اند.اما اگر قصد استفاده از روش های دیگر کاشت مو مانند FUT و FIT و.. را دارید لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از جراحی آگاه باشید. برخی از عوارض کاشت مو موقتی هستند مانند ، تورم ، سردرد ، سوزش و .. برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت مو FUT ، بهرحال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان کلینیک رنسانس می تواند آگاهی شما را تا حد زیادی بالا ببرد و در تصمیم گیری کمکتان نماید.

۹) پس از چه مدتی بعد از عمل می توانیم به سر کار برگردیم؟
اینکه بدانید پس از کاشت تا چه مدتی باید استراحت کنید از جمله موارد مهمی است که باید قبل از عمل از پزشک خود سوال نمایید.قبلا لازم بود که فرد چند روز استراحت کند ولی در حال حاضر در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت مو بر روی سرش انجام شده، پس از چند ساعت براحتی می تواند به سر کار یا محل تحصیل خود برگردد. اینکه پس از عمل چند ساعت نیاز به استراحت دارید را جراح کاشت مو هنگام مشاوره این مسئله را با شما در میان خواهد گذاشت.

۱۰) درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟
در مورد داوطلبانی که غیرسیگاری بوده اند و این عمل بر روی آنها انجام شده، چیزی در حدود بیش از  ۹۸% آنها، گرفت های کاشته شده به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای از دست رفته و ریخته شده اند. بطوری که مدتی پس از عمل، براحتی بدون هیچ اثری، این تارهای مو بطور طبیعی رشد کرده و افراد احساس بسیار خوبی از این مسئله داشته اند.اگاهی از درصد موفقیت عمل کاشت مو می تواند از استرس شما کاسته و تصمیم گیری را برایتان راحتتر نماید.

ده کار پیش از کاشت مو

 

 

کاشت مو با تکنیک SUT جدیدترین و بهترین روش کاشت مو در حال حاضر می باشد که تمام افراد (بجز افرادی که شرایط اولیه کاشت مو را ندارند) امکان پذیر می باشد و برای افرادی که بانک موی نسبتا خوبی را دارا نمی باشند تکنیک SUT و FUE پیشنهاد می شود

توجه: همانطور که می دانید در تکنیک SUT تا ۱۴۰۰۰ تار مو را می توان در یک جلسه پیوند زد اما توجه داشته باشید که کاشت ۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه برای افرادی که بانک موی خوبی دارند میسر می باشد

۱۵ توصیه به متقاضیان کاشت مو

۱- با توجه به اینکه امروزه مراکز غیر مجاز کاشت مو با استفاده از تبلیغات پر زرق و برق و همچنین تخریب مراکز دیگر توانسته اند جلب توجه کنند در صورتی که به مرکزی جهت کاشت مو مراجعه کردید ابتدا از مجاز بودن آن مرکز مطمئن شده و سعی کنید با تعدادی از مراجعین قبلی که در آن مرکز کاشت مو انجام داده اند ارتباط برقرار کنید.

۲- مرکز تخصصی کاشت مو و ابرو کاشت کار با داشتن بهترین و مجبرب ترین تیم های کاشت مو بهره برده است به نوعی که تیم های کاشت موی سر، کاشت ابرو، کاشت ریش و … متفاوت بوده و تخصصا در حوزه مربوطه فعالیت می کنند همچنین این مرکز مفتخر است با نهادینه سازی تکنیک های نوین SUT و FUE تحولی را در امر کاشت مو ایجاد کرده است.

۳- سعی کنید قبل از انجام کاشت مو یک جلسه به شکل حضوری و یا غیر حضوری با مشاور خود صحبت کرده و سوالات خود را در مورد کاشت مو اعم از روش، مزایا، معایب، هزینه و … اطلاعاتی کسب کنید همچنین در جلسه مشاوره از مشاور خود بخواهید که تعدادی تصاویر نمونه کارهای کاشت مو را در اختیار شما قرار دهد
۴-برای افرادی که سنشان از ۲۵ سال پایین تر می باشد کاشت مو توصیه نمی گردد زیرا موهای فرد متقاضی در مرحله ریزش بوده و اصولا باید پس از ریزش کامل کاشت مو انجام شود بهترین درمان برای این افراد استفاده از پکیج PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی است.

۵- در کاشت مو با تکنیک SUT تا ۱۴۰۰۰ تار مو را می توان در یک جلسه بدون جراحی، درد، خونریزی، عوارض جانبی و … پیوند زد اما در روش های رایج و سنتی حداکثر میزان ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ می باشد

۶- برداشت در کاشت مو با تکنیک SUT با دستگاه انجام می شود و مزیت آن در این است که آسیبی به گرفت های مورد نظر وارد نمی گردد توجه داشته باشید کاشت مو SUT با روش SAFER کاملا متفاوت بوده و این دو روش هیچ ارتباطی با هم ندارند

۷-یکی از مهمترین مزیت های کاشت مو SUT است است که خط رویش در این روش کاملا طبیعی بوده و توسط تیم مجرب در این امر به شکل مهندسی طراحی شده و انجام می شود اما در روش های رایج و سنتی شاهد خط رویش مصنوعی و عروسکی شکا بوده که در یک خط و منظم انجام شده است و این امر مصنوعی بدون کاشت مو را به فرد انتقال می دهد

۸-نتیجه عمل کاشت مو در افراد مختلف یکسان نیست . نتیجه عمل شما می تواند بهتر یا بدتر از دوستان تان باشد. نکته کلیدی میزان بانک موی شما و همچنین روشی که برای انجام کاشت موی خود انتخاب کرده اید می باشد. مثلا در افرادی که با تکنیک SUT کاشت مو انجام داده اند نسبت به افرادی که با روش های رایج و سنتی کاشت مو انجام داده اند بهتر بوده و طبیعی می باشد

۹-کاشت مو محدودیت سنی نداشته و در سن بالا و با موهای سفید نیز قابل انجام است. افراد ۲۵ تا۶۰ ساله بهترین کاندید کاشت مو هستند ولی افراد مسن سالم هم کاندید مناسبی برای کاشت مو می باشند زیرا موهای سفید کاشته شده بسیار طبیعی دیده شده و کسی متوجه کاشت موی افراد مسن نمی شود. ضمنا این گروه می توانند موهای کاشته شده را نیز مانند موهای طبیعی رنگ کنند.

۱۰-کاشت مو مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز انجام می شود مثلا خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند دچار طاسی سر می شوند یا خانم هایی که پیشانی خیلی بلندی دارند می توانند با کاشت مو این مشکل را برطرف کنند.

۱۱- از نظر علمی در یک جلسه کاشت مو با روش SUT  و FUE در بهترین شرایط حداکثر ۱۴۰۰۰ گرفت تار مو کاشته می شود. علت این محدودیت میزان انعطاف پذیری پوست ناحیه اهدا کننده در پشت سر و تراکم موهای آن منطقه است.

بنابراین ادعای کاشت ارقام نجومی مانند ۱۶۰۰۰ یا بیشتر جنبه علمی و واقعی نداشته وصرفا تبلیغات گمراه کننده بوده و غیر اخلاقی است.

۱۲-در کاشت موی طبیعی میزان موفقیت ۹۰ تا ۹۵ درصد می باشد اما مثل هر فعالیت پیوند احتمال عدم موفقیت وجود دارد که مربوط به واکنش بدن افراد است . بیماران باید از این موضوع کاملا آگاه باشند و اگر تحمل پذیرش چنین اتفاق نادری را داشته باشند و سپس اقدام به انجام کاشت مو بکنند.

۱۳- بهترین درمان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده از پکیج پی آر پی، لیزرتراپی، مزوتراپی و ویتامین درمانی است که این چهار عنصر مکمل برای جلوگیری از ریزش مو و کمک کننده رشد مو می باشند
PRPعبارت است از تزریق خونی که از بیمار گرفته شده و سانتریفوژ شده است. در این روش پلاسمای تغلیظ شده را که پلاکت آن پنج برابر خون معمولی است جدا کرده و در پوست سر تزریق می کنند که باعث توقف در ریزش مو و همچنین رشد مو می شود علاوه بر پی آر پی در پکیج فوق مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی هم بعنوان مکمل های تقویتی و محرکی وجود دارد که اغلب برای افراد زیر ۲۵ سال که دچار ریزش موی ارثی شده اند موثر و مفید می باشد

۱۴- برای افرادی که تمایل به کاشت مو دارند و از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند پیشنهاد می شود از تکنیک کاشت مو BHT استفاده کنند اگر بخواهیم به شکل تختصار کاشت مو با تکنیک BHT را توضیح دهیم می توانیم بگوییم در این روش برای تکمیل بانک مو از موهای زیر ریش و همچنین موهای سینه استفاده می کنند که از نظر علمی یک روش مکمل و کمکی می باشد
۱۵-تحقیقات بر روی سلول های بنیادی  Stem cells و سلول درمانی یا تکثیر مو همچنان ادامه دارد ولی هنوز به نتیجه عملی در انسان نرسیده است و بهترین راه برای افرادی که دچار ریزش موی ارثی شده اند کاشت مو می باشد و بهترین روش کاشت مو تا کنون تکنیک SUT است

 

شماره همراه کاشت کار

تلفن ثابت کاشت کار

آدرس تلگرام کاشت کار

Sending
User Review
0 (0 votes)