خانه / کاشت ابرو / کاشت ابروهایی طبیعی
کاشت ابروهایی طبیعی کاشت کار

کاشت ابروهایی طبیعی

آیا ابرو را می توان کاشت؟

بله، ابرو را می توان کاشت آن هم با “موهای طبیعی خود فرد”، یعنی بطور خلاصه در کاشت ابرو (یا پیوند ابرو) تعداد مشخص و محدودی از موهای پشت سر فرد با استفاده از تکنیک های ظریف و مدرن برداشته می شود و در ناحیه ابروهایش کاشت (پیوند) می شود که نتیجه آن داشتن ابروهایی با موهایی طبیعی، قابل رشد و زنده است که چهره شخص را زیباتر و جذاب تر می کند.

کاشت ابروهایی طبیعی میتوان ابرو را کاشت در کاشت کار
چرا اکثر خانم ها اطلاع ندارند که می توانند ابروهایشان را بکارند؟

متاسفانه از یک طرف بدلیل عدم اطلاع رسانی کافی در مورد کاشت ابروهایی طبیعی با استفاده از موهای طبیعی خود فرد، که یک اقدام زیبائی و تخصصی – پزشکی می باشد و نیازمند مهارت فراوان پزشک می باشد و از طرف دیگر به دلیل وجود تبلیغات زیاد و غیر اصولی در مورد تاتو ابرو و هاشور ابرو که یک کار آرایشی است، موجب شده که بسیاری از خانمها در جامعه ما، برای رفع مشکلات ابروهایشان از جمله اصلاح فرم و مدل ابروهایشان یا پرپشت کردن ابروهای خود بجای انجام کاشت ابروهایی طبیعی با موهای طبیعی خودشان در کلینیک های تخصصی پوست و مو، بدلیل عدم آگاهی یا وجود جوهای تبلیغاتی غلط، بعضا به اشتباه اقدام به تاتو کردن یا هاشور کردن ابروی خود در آرایشگاه ها نمایند که تعداد زیادی بعد از تاتو کردن ابروهایشان دچار پشیمانی زودرس می شوند.

علل پشیمانی بعد از تاتو کردن ابروها (هاشور ابروها) چیست؟

۱- تاتوی ابرو یک نقاشی رنگی و مصنوعی روی صورت است.

۲- تاتوی ابرو شکل ثابت و یکنواخت و خسته کننده دارد.

۳- شخص هر روز بطور مکرر مجبور است روی تاتوی ابرویش را با مداد ابرو بکشد تا عیوب تاتوی ابروها را بپوشاند و این مداد کشیدن های مکرر کاری خسته کننده و ملال آور است.

آیا کسی که قبلا ابروهایش را تاتو کرده می تواند کاشت ابروهایی طبیعی انجام دهد؟

بله، حتی کسی که قبلا چندین بار تاتو ابرو کرده است و حالا به دلایل مختلف مثل فرم یکنواخت تاتو، عدم قرینگی تاتوها، تغییر رنگ دادن قسمتی از تاتو و … هر روز مجبور است مداد ابرو روی تاتوی خود بکشد که یک کار خسته کننده است، می تواند روی تاتو (یا تاتوهای قبلی) خود کاشت ابرو با موهای طبیعی انجام دهد.

علل از دست داد ابروها چیست؟

۱- شایعترین علت از دست رفتن موهای ابرو، تاتو کردن ابروهاست (بدلیل آسیب ناشی از ضربات سوزت تاتو به ریشه موهای ابرو)

علل دیگر نداشتن ابرو عبارتند از :

۲- کندن ابروها با دست بدلیل وسواس یا عادت (تریکوتیلومانیا)

۳- بیماریهای هورمونی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید

۴- وجود بیماریهای پوستی مثل: لوپوس پوستی، سالک

۵- آسیب به ابروها بر اثرضربه هنگام تصادف، سوختگی، ماده شیمیایی، برق گرفتگی و …

۶- شیمی درمانی، رادیو تراپی (اشعه درمانی)

۷- کم پشتی مادرزادی ابروها (عدم رویش مادرزادی)

چه کسانی می توانند کاشت ابروهایی طبیعی انجام دهند؟

همه کسانی که ابروهای خود را از دست داده اند و هیچ یک از موارد منع انجام کاشت ابرو را نداشته باشند، می توانند کاشت ابرو را انجام دهند به شرط آنکه در جلسه مشاوره حضوری با پزشک هیچ یک از موارد منع انجام کاشت ابرو را نداشته باشند.
طراحی ابرو در کاشت ابروهایی طبیعی در کاشت کار
نکات مهم در طراحی ابرو:

طراحی ابرو حتما باید بر اساس اصول و قوانین استاندارد و مشخص شده در علم زیبایی (با توجه به فاصله ها و زاویه های ابرو با سایر اجزای صورت) انجام شود، آنگونه که برای هر فردی باید ابرویی با فرم و شکل خاص، طراحی گردد که بهترین فرم و مدل ابرو از نظر زیبائی شناسی برای آن فرد بخصوص باشد.

اصول حرفه ای و تکنیک های ظریف برای کاشت صحیح و علمی ابرو چگونه است؟

۱- کاشت موها با زاویه خواب مناسب در هر ناحیه: در کاشت ابرو اصلی ترین نکته دانستن جهت خواب موها در نواحی مختلف ابروها میباشد اما این فقط کافی نیست بلکه توانایی خواباندن موها در نواحی مختلف ابروها در حین کاشت هم نیازمند مهارت و سال ها تجربه در زمینه کاشت ابرو دارد به گونه ای که:

الف: در تاج ابروها: زاویه خواباندن موها باید به سمت بالا (عمودی ) کاشته شود.

ب: در تنه ابروها: اولا: زاویه خواب موها باید حدود ۵۰-۶۰ درجه و به صورت خوابیده بر روی پوست کاشته شود (اگر به دلیل نداشتن مهارت و تجربه کافی، موهای تنه با زاویه خواب صحیح کاشته نشود، در آینده موهای ابرو به شکل سیخ سیخ و بد شکل رشد خواهد کرد)

ثانیا: در قسمت های بالای تنه ابرو: خواب موها باید حالت پایین و خارج کاشته شود و در قسمت های پایین تنه ابرو، خواب موها باید به سمت بالا و خارج کاشته شود

ج. در دم ابروها: موها با زاویه ۱۰ درجه و مماس بر پوست کاشته شود.

۲- انتخاب موهایی با قطر مناسب: نیاید از موهایی با قطر ضخیم استفاده شود بلکه باید از موهای نازک و با قطر خاص استفاده شود.

۳- ایجاد کوچکترین منافذ در پوست جهت کاشت: منافذ ایجاد شده در پوست ناحیه ابرو باید با دقت فراوان و با استفاده از تکنیک های مدرن امروزی (کمترین قطر) را داشته باشد.

۴- کاشت موهای ابرو با بیشترین تراکم: فاصله بین منافذ ایجاد شده جهت کاشت باید به قدری نزدیک به هم ایجاد شود که حاصل کاشت ما به صورت ابرویی با حداکثر تراکم باشد.

۵- توجه میزان و درجه انحنای هر تار مو جهت کاشت: با دید میکروسکوپی و دقیق باید به طور ظریف به میزان درجه قوس هر تار مو و حتی جهت قوس آن توجه فراوان شود و بر اساس میزان انحنای هر تار مو، آن تار مو را برای کاشت در ناحیه خاصی از ابرو استفاده شود و این کار نیازمند نگاه دید بسیار دقیق و ظریف بین پزشک می باشد تا میزان ظرافت کاشت ابرو بیشتر و بیشتر شود.

نتیجه یک کاشت ابرو با تکنیک علمی و صحیح توسط یک پزشک با تجربه (خلق ابروئی با موهای طبیعی) می باشد آنگونه که : هیچ کس متوجه کاشت ابرو شما نخواهد شد.

در کاشت ابرو از موهای کدام ناحیه استفاده می شود و آیا این موها، موهای خاصی می باشند؟

در واقع کاشت ابرو مثل کاشت مو یک نوع پیوند بافت زنده است به همین دلیل در این پیوند ناحیه دهنده دونر (Donor) ناحیه پشت سر می باشد و ناحیه گیرنده ابروها می باشند. اما کاشت ابرو کاری بسیار تخصصی تر و ظریف تر در مقایسه با کاشت موی سر است. به این معنا که برای کاشت صحیح و اصولی ابرو که بعدا موهایش با خواب صحیح و درست رشد کند باید بسیار ماهرانه و حرفه ای بتوانیم فقط تعداد محدود و خاصی از موهای پشت سر فرد را که از نظر قطر مو، رنگ مو، میزان انحنای هر تار مو مناسب برایی کاشت در ناحیه ابرو می باشد انتخاب کنیم و بعد هر فولیکول مو را بطور ماهرانه و با خواب صحیح به آن ابرو درون منفذ بسیار ریزی که در پوست ابرو ایجاد کرده ایم قرار دهیم. ریشه این موهای انتقال یافته (پیوند شده) زنده می باشد و در ناحیه جدید (ابروها) شروع به رشد می کند.
Sending
User Review
5 (1 vote)

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

مقاله طریقه کاشت ابرو در کاشت کار

طریقه کاشت ابرو

ابرو مهمترین نماد صورت میباشد که باعث به وجود آمدن جلوه زیبایی، بیان احساسات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *